Sprawdzamy EnveloBank Banku Pocztowego

EnveloBank jest nową marką Banku Pocztowego, który stale pracuje nad unowocześnieniem oferty i dopasowaniem jej do potrzeb młodego, nowoczesnego pokolenia klientów. Biorąc pod uwagę zainteresowania potencjalnych klientów, bank stawia na elektroniczne kanały obsługi, tak cenione przez to pokolenie. Powodów, dla których usługi online stały się popularne jest wiele. Główne to szybkość, dostępność i niskie koszty obsługi.

Oferta startowa EnveloBanku nie jest zbyt rozbudowana. Produktami wiodącymi są rachunek osobisty i dla firm, kredyt gotówkowy, lokaty i moneyback. Na chwilę obecną bank nie proponuje kont oszczędnościowych, kart kredytowych czy ubezpieczeń, ale wszystko w swoim czasie. W ramach lokat klienci mają do wyboru dwie. 1-miesięczna z oprocentowaniem 1,5% w skali roku i 8-miesięczna z oprocentowaniem 1,38% w skali roku. Lokata mobilna może być zakładana jedynie online przez aplikacje mobilna EnveloBanku. Nie jest to produkt imponujący, ale warto zerknąć na pozostałe produkty.

Dumą banku jest całkowicie bezpłatne konto osobiste, bez żadnych warunków. W ramach tego konta mamy dostęp do darmowych przelewów krajowych i wypłat ze wszystkich bankomatów na terenie Polski. Karta wydawana do rachunku także może nas nic nie kosztować, o ile wykonamy przy jej użyciu przynajmniej jednej operacji bezgotówkowej i zaksięgowaniu na niej wpływu minimum 1000 zł w miesiącu poprzedzającym bieżący okres rozliczeniowy. Bez tego opłata za kartę wynosi 5 zł miesięcznie.

Jak założyć konto? Najprościej przez internet. Umowa zostanie dostarczona przez kuriera, albo można tez dokonać weryfikacji za pomocą przelewu z innego banku. Umowa możliwa jest także do podpisania w najbliższej placówce Banku Pocztowego.

Bardzo atrakcyjne są w EnveloBanku warunki moneyback’u – EnveloBonus i Visa Oferty. Po rejestracji w programie posiadacze konta w banku mogą liczyć na zwrot wydatków poniesionych na dostawę internetowych zakupów. Warunkiem jest zapłata za nie przy użyciu karty czy przelewu z EnveloBanku. Wartość takich zakupów nie może być niższa niż 30 zł. Maksymalny zwrot to 20 zł, rocznie limit sięga 200 zł. Visa Oferty to z kolei zwrot części kosztów za zakupy u partnerów, np. 5% za paliwo albo 10% za zakupy spożywcze. Warunkiem jest rejestracja uczestnika na visaoferty.pl i zapłata za zakupy kartą wydana do rachunku.

Kolejnym produktem EnveloBanku jest kredyt gotówkowy nawet do 100 tysięcy zł. Okres spłaty wynosi od 3 miesięcy do 10 lat. Umowa nie jest możliwa do zawarcia poprzez bankowość elektroniczną, a jedynie w placówce Banku pocztowego czy placówce pocztowej. Bank rozpoczyna dopiero swoją działalność. Założenia jego twórców są dość optymistyczne, z czasem przekonamy się, co jeszcze bank nam zaoferuje.

Kredyty - 14 banków

Leave a Reply