Czy warto korzystać z internetowych kalkulatorów kredytowych?

Kredyty i pożyczki mają w swoich ofertach praktycznie wszystkie banki oraz wiele firm pozabankowych. Chcąc wybrać najkorzystniejszy kredyt trzeba przeanalizować i porównać bardzo dużo produktów finansowych, co zabiera sporo czasu. Poszukiwania najtańszego kredytu można nieco skrócić decydując się na skorzystanie z porównywarek oraz kalkulatorów kredytowych, które bez problemu można znaleźć w sieci. Czy jest to wiarygodne źródło informacji? Czy na ich podstawie rzeczywiście można dokonać dobrego wyboru?

Każda osoba ubiegająca się o dodatkowe pieniądze w formie kredytu lub pożyczki dąży do tego, żeby był on przyznany na możliwie najkorzystniejszych warunkach. Oczywiście nie zawsze się to udaje, jednak poświęcając na poszukiwania więcej czasu, rzeczywiście można wybrać najlepszą dla siebie ofertę. Wystarczy dokładnie porównać poszczególne kredyty i za pomocą kalkulatora wyliczyć ich koszty, co pomoże nam dopasować produkt finansowy do naszych potrzeb oraz możliwości (wszystkie kalkulatory kredytowe). Można też zdecydować się na wsparcie eksperta finansowego, co ma sens szczególnie w przypadku zaciągania zobowiązania na wysoką kwotę. Poszczególne oferty kredytowe mogą bardzo się od siebie różnić, także kalkulatory kredytowe, które wyliczą wysokość rat, mogą okazać się bardzo pomocne podczas analizowania poszczególnych ofert. Oczywiście nie wszystkie kalkulatory finansowe będą wiarygodne, w tej kwestii należy być bardzo ostrożnym i korzystać tylko ze sprawdzonych źródeł.

Przed wyliczeniem kosztów danego kredytu, warto sprawdzić, czy obejmują one koszty dodatkowe typu prowizja i ubezpieczenie, takie szczegóły są bardzo istotne. Oprócz poprawnych wyliczeń trzeba posiadać zdolność kredytową oraz być dla banku wiarygodnym. Obecnie procedury, przez jakie trzeba przejść, żeby móc otrzymać wsparcie finansowe w postaci kredytu są zaostrzone, trzeba spełniać więcej wymogów, niż miało to miejsce jeszcze kilka lat temu. Kalkulatory kredytowe to dobra opcja, żeby mniej więcej oszacować, czy stać nas na kredyt i jakie miesięczne raty będziemy zobowiązani spłacać. Nie mniej jednak takie narzędzia finansowe nie mają dostępu do naszych danych osobowych, także nie są w stanie wyszukać oferty, którą na 100% będziemy mogli uzyskać. Podczas analizowania wniosków kredytowych banki zwracają uwagę nie tylko na zarobki, ale również na wiek kredytobiorcy, jego historię kredytową, stan cywilny oraz rodzaj umowy na podstawie, której jest zatrudniony. Na pozytywną decyzję ma wpływ naprawdę wiele czynników.

Kredyty - 14 banków

Leave a Reply